• Olieverf op doek – Genrestuk, 18e eeuw
  • Olieverf op doek – Genrestuk, 18e eeuw
  • Olieverf op doek – Genrestuk, 18e eeuw
  • Olieverf op doek – Genrestuk, 18e eeuw
  • Olieverf op doek – Genrestuk, 18e eeuw
le village des brocanteurs 58

Olieverf op doek – Genrestuk, 18e eeuw

1 250,00 €

Levering

France 69,00 €
Europe 89,00 €
Monde entier Levering op offerte
Offerte aanvragen
Hauteur 49 cm
Largeur 39 cm
Profondeur 5 cm
Gepubliceerd op 07/07/2026

Beschrijving

Olie op doek – Genrestuk, 18e eeuw
Charmant 18e-eeuws olieverfschilderij op doek met een interieurscène in Hollandse, Franse of Italiaanse stijl. Het werk toont een jonge vrouw die verdiept is in het lezen of doorbladerden van een register, gezeten bij een raam met roeden dat een zacht licht binnenlaat. Op de tafel liggen meerdere ingebonden boekwerken, terwijl een half opengetrokken gordijn de diepte en intimiteit van de compositie versterkt.

De behandeling van de lichteffecten, het warme palet en de ingetogenheid van de scène doen denken aan de Vlaamse genreschilders uit de 17e eeuw, waarnaar dit werk zich met verfijning laat inspireren. Het geheel ademt een rustige en studieuse sfeer uit, kenmerkend voor de Vlaamse interieurschilderkunst.

Het doek is gevat in een elegant gesculpteerd en verguld houten lijst, vermoedelijk uit de 19e eeuw, die de compositie uitstekend tot haar recht laat komen.

Het werk verkeert in goede algemene staat gezien zijn ouderdom. Het vertoont een licht netwerk van natuurlijke craquelures, een vroegere discrete restauratie en enkele kleine gebruikssporen op de lijst, conform zijn leeftijd. Het doek is op het originele oude spieraam gespannen.

Afmetingen:

Met lijst: 49 × 39 cm
Een decoratief schilderij van mooie kwaliteit, ideaal voor een klassiek interieur, een rariteitenkabinet of een verzameling oude meesters.

Andere objecten van deze handelaar